Ma rakenroll volt Vérteskozmán

Főoldal  |  Hírek   |  Ma rakenroll volt Vérteskozmán

Ma tartották a 17. Rock ‘n Roll  futóversenyt Vérteskozmán, erdei környezetben, Kaufer Tamás szervezésében. Gyülekező a vérteskozmai vadászházban volt, ami előtt a felrajzolt startvonalról indult a 15 km-es, az 5-km-es és az 1 km-es örömverseny. A vadászház fogadta a távot teljesítőket és a célvonalat átlépő befutókat is.

A szervezők információja alapján, a 15 km-es futamra 250-en regisztráltak, az 5 km-es távra 140 körüli nevező volt. Az 1 km- es szakaszra, az úgynevezett Örömfutásra nem kellett külön regisztrálni, de itt is sokan vállalkoztak a táv teljesítésére.

A versenyeket 3-2-1-Rajt!, felkiáltással Gánt község polgármestere, Krausz János indította. A versenyek előtt a Suhanj Alapítvány tagjainak külön rajtot szerveztek, akik saját kerekes székükkel, a versenyhez alakított szerkezetükkel vágtak neki a Fáni völgyi Terv-útnak.

A versenyen három vérteskozmai nevező is volt, Bertalan Zsolt (Vk9) és Herczog Tamás (Vk20) és Nagy Zsolt (Vk60).

A győztesek arany, ezüst és bronz érmeket, a befutók kerámia medált, ajándékcsomagot, Vérteskozma feliratú pólót, egy rúd Kométa Zselici Szalámit és egy üveg Zámolyi Világos sört kaptak a támogatók jóvoltából: