A múlt hétvégén futók és túrázók lepték el a környező erdőket

Főoldal  |  Hírek   |  Csákvár   |  A múlt hétvégén futók és túrázók lepték el a környező erdőket

A múlt hétvégén futók és túrázók lepték el Vérteskozmát és a környékét, hiszen két versenyt is rendeztek a vértesi erdőkben. Az egyik esemény a VérKör, a 77 kilométeres teljesítménytúra volt, a másik verseny pedig a Közép Európai Ifjúsági távfutó kupa volt, amelyet a vérteskozmai bekötő úton szerveztek.

VérKör TT

Ez egy 77 Km-es körtúra a Vértesben. Gyalog vagy futva teljesíthető, a versenyen kerékpárral nem lehet indulni. Az útvonal: Oroszlány – Majk – Várgesztes – Kőhányás – Mindszentpuszta – Szentgyörgyvár – Géza-pihenő – Gánt – Gém-hegy – Csákvár – Vérteskozma – Hirczy emlékmű – Új Osztás – Szép Ilonka-forrás – Körtvélyespuszta – Mária-szakadék – Csákányospuszta – Vitányvár – Szarvas-kút – Vértessomló – Majk – Oroszlány volt. A pálya többnyire az erdőben halad, csak egy kis szakasz aszfaltos.

eredménytábla alapján összesen 238-an értek célba, a versenyt pedig a csákvári Bokor Béla nyerte meg, aki 8 óra és 27 perc alatt teljesítette a távot. Rajta kívül még két csákvári ért célba: Farkas Zsuzsa és Farkas András, akik 200 feletti eredményt értek el.

Közép Európai Ifjúsági távfutó kupa

A Tabáni Spartacus SKE szervezésében zajló versenyen múlt pénteken 189 versenyző indult a Vérteskozma mögötti rétről Gesztes irányába, míg szombaton és vasárnap már ezren voltak a start vonalnál. A nevezők – a hazai futók mellett – Szlovákiából, Csehországból, Ausztriából, Németországból, Lengyelországból, Horvátországból és Spanyolországból érkeztek, többségük a Gesztesi Villaparkban szállt meg, de sokan Csákváron táboroztak. Ezen a kupán a kozmai Herczog Tamás is részt vett.

A verseny szombaton és vasárnap részben a Kozmára vezető bekötő úton zajlott, így aki arra járt rengeteg futóval, túrázóval találkozott – tudtuk meg Lengyel Ádámtól a versenyelnöktől.