Ilyen volt a tizennyolcadik vérteskozmai rakenroll

Főoldal  |  Hírek   |  Ilyen volt a tizennyolcadik vérteskozmai rakenroll

Vasárnap délelőtt, több mint 300 nevező állt a startvonalhoz a vérteskozmai vadászház előtt a tizennyolcadik Mentaház- Rock n’ Roll futóversenyen, három távon. A 15 km, az 5, és az egy kilométeres futószámok indítói Tarné Kovács Sarolta, olimpiai bronzérmes és hatszoros világbajnok, székesfehérvári öttusázó, és Krausz János Gánt polgármestere voltak. A nevezők közt pedig itt volt Száraz Dénes színművész, Gajdos Tamás atléta és műsorvezető, illetve több vérteskozmai, és gánti nevező is volt.

Kaufer Tamás, a verseny rendezője eligazítást tart a résztvevőknek

Több, mint 200 autóval érkeztek a rakenrollosok

A 15 km-es táv győztese Herczog Anna Gántról, az egy kilométeres örömfutáson pedig kozmai testvérpár, Klausz Botond és Klausz Rozina jutottak a dobogó legfelső fokára.

A Terv-úton haladó versenyzők

Klausz Botond és Rozina

Kaufer Tamás, az esemény szervezője meghívta a résztvevőket, hogy a verseny után tekintsék meg a Roxyról, a vérteskozmai rókáról készül fotókiállítást a 39- és házban, és hazafele haladva a Capa110 kiállítást a Kaszap-kúti emlékhelynél.

Képek: Radisics Milán

A légi felvételekért köszönet az egyik versenyző fiának.